søndag 6. januar 2013

سپاس از بالاترین، تبریک به کاربران آزاده و یک توضیح


 مدتی‌ پیش بالاترین با آزاد کردن رای منفی‌، متاسفانه امکانی ایجاد کرد تا برخی‌ کاربران با " منفی‌ باران " کردن مطالبی که با آنان مخالف بودند، آن لینک‌ها را با رساندن درصد منفی‌ به ۳۰% به پشت فیلتر بالاترین منتقل و از دیده شدن آنان توسط کاربران و بازدید کنندگان این سایت جلوگیری کنند. برخی‌ از کاربران نیز، از جمله نگارنده، در اعتراض به این سانسور، مدت کوتاهی‌ با منفی‌ اعتراضی به " سانسور چیان " اعتراض خود را نشان دادیم تا شاید آنان با " مزه کردن داروی خود " دست از این روش بردارند. ولی‌ از جایی‌ که این اقدام موثر نیفتاد، به طور کامل از حق منفی‌ دادن خود صرف نظر کردیم، اما به اعتراض خود به سانسور لینک‌های مخالفین به روش‌های دیگر ادامه دادیم. اکنون اما مدیریت بالاترین تا آنجا که من آگاهی‌ پیدا کرده ام، درصد منفی‌ را برای فیلتر شدن لینک‌ها تا حدود ۷۰% بالا برده است و این مساله عملا امکان سؤ استفاده از رای منفی‌ برای فیلتر کردن مخالفین را از " سانسور چیان " گرفته است.

اکنون رای منفی‌ بیشتر تبدیل به روشی‌ برای ابراز مخالفت با محتوای لینک‌ها و یا نشان دادن اعتراض به هر دلیلی‌ شده است. با این توضیح و تشکر از مدیریت بالاترین برای ایجاد این تغییر سازنده، من نیز از امروز همانند بسیاری از کاربران دیگر، از حق رای منفی‌ خود برای ابراز اعتراض و مخالفت خود به محتوای مطلب، فرستنده مطلب و یا سایت مرجع لینک استفاده خواهم کرد. اما اگر باز هم ببینم که منفی‌ دادن من باعث رفتن یک لینک قانونی‌ پشت فیلتر میشود، از منفی‌ دادن برای دفاع از آزادی بیان صرف نظر خواهم کرد. به امّید ایرانی‌ آزاد، آباد و سرشار از آزادی و عدالت و آسایش برای همه ایرانیان.

پ.ن : امیدوارم بالاترین هر چه سریعتر بخش پشتیبانی‌ سایت را هم دوباره فعال کند تا کاربران بتوانند مشکلات خود را با مدیریت در میان بگذارند، چرا که در حال حاضر نه این بخش کار می‌کند، و نه راه موثر دیگری برای انتقال مشکلات به بالاترین وجود دارد...

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar

Merk: Bare medlemmer av denne bloggen kan legge inn en kommentar.